Pomorskie Dni Energii

W dniu 19 września 2015 r. firma 2 SUN wspólnie z firmą Viessmann wzięła udział w festynie na Placu Zdrojowym w Sopocie zorganizowanym w ramach Pomorskich Dni Energii. Jest to największe wydarzenie o tematyce energetycznej w północnej Polsce, realizowane już po raz piąty. Hasło przewodnie bieżącej edycji to: ”Działaj z energią – wybieraj, wytwarzaj i oszczędzaj”, pod którym w pełni się podpisujemy.

W słoneczną sobotę nasze stoisko odwiedziło wielu miłośników nowoczesnych technologii, wśród których największe zainteresowanie budziła technologia produkcji prądu z ogniw fotowoltaicznych.

Tematyka poza oczywistymi walorami ekologicznymi jest warta uwagi również ze względu na możliwość pozyskania nawet 40% dofinansowania do kosztów inwestycji w ramach Programu Prosument.

Zwiedzający mieli możliwość zobaczyć także najnowsze urządzenia z branży techniki grzewczej, a wśród nich m.in. hybrydową centralę grzewczą łączącą kocioł kondensacyjny z pompą ciepła czy powietrzną pompę ciepła do podgrzewania wody użytkowej. Prezentacji urządzeń towarzyszył pokaz multimedialny instalacji referencyjnych wykonanych przez firmę 2 SUN. Na jednym z ekranów przedstawiliśmy również możliwości zdalnego monitoringu instalacji fotowoltaicznej w czasie rzeczywistym. Stoisko 2SUN
Wśród głównych atrakcji przygotowanych dla Gości naszego stoiska należy wyróżnić quiz o odnawialnych źródłach energii. Zadaniem użytkowników było udzielenie odpowiedzi na 15 niełatwych pytań w jak najszybszym czasie. Nagrody dla najlepszych ufundowała firma Viessmann. Rodziny z dziećmi znalazły swoje miejsce przy stolikach z kolorowankami i puzzlami dla najmłodszych.

Pomorskie Dni Energii to niewątpliwie jedno z najciekawszych wydarzeń branżowych na terenie naszego województwa. Cieszymy się, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska prowadzi działania, które zwiększają świadomość ekologiczną społeczeństwa i zachęcają do stosowania odnawialnych źródeł energii. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok!